Štvrtok, 22. október 2020
Polojasno  12 °C
Mimoriadne správy

Ako vybrať vhodnú podložku pod hernú myš?

 Webnoviny  22. september 2020  63
Ako vybrať vhodnú podložku pod hernú myš?

22.9.2020 (Webnoviny.sk) - Podložka pod myš už dnes nie je nutnou počítačovou výbavou. Ak vlastníte optickú myš alebo laserovú myš, najskôr si vystačíte s rovnou plochou stolu. Napriek tomu by ste podložku pod myš nemali hneď zavrhnúť. Jej používanie totiž zlepšuje presnosť kurzora a stabilitu myši, čo pri hraní hier iste oceníte.

Čo chcieť od hernej podložky pod myš?


Správna herná podložka pod myš by mala spĺňať hneď niekoľko kritérií. Zatiaľ čo pri kancelárskej práci je dôležité dbať na ergonomické tvarovanie podložky a opierku pod zápästie, pri hernej podložke sa zamerajte skôr na jej veľkosť a protišmykovú úpravu.

Na veľkosti záleží


Rozmery podložky pod myš sa vždy primárne odvodzujú od veľkosti vašej dlane a veľkosti samotnej myši. Pri hraní hier ale platí – čím väčšia, tým lepšia. To posledné, čo v priebehu hrania chcete, je byť v pohybe kurzorom limitovaní veľkosťou podložky pod myš. Skvelým variantom sú preto špeciálne podložky, ktoré umiestnite nielen pod myš, ale aj pod klávesnicu. Vďaka nim môžete pri hraní hier využiť väčšinu vašej stolnej dosky a za poskytnutý komfort vám okrem zápästia poďakujú aj lakte.

Presnosť na prvom mieste


Pri podložke si vždy pozrite, či disponuje špeciálnou povrchovou úpravou, ktorá zaisťuje presný pohyb kurzoru myši. Už sa vám nestane, že by v najdôležitejšom momente celej hry kurzor kamsi odskočil. Aby ste túto vlastnosť ocenili, nemusíte byť koniec-koncov len hráči počítačových hier – hodiť sa bude aj grafikom alebo projektantom. Jednoducho všade tam, kde hlavnú úlohu hrá presnosť.

Chite viac!


Všetky vyššie zmienené vlastnosti by mali byť pre hernú podložku štandardom. Možno od nej ale vyžadujete ešte niečo navyše – napríklad podsvietenie, ktoré vám spríjemní nočné hranie, alebo pripojenie cez USB, aby ste sa nezamotali do zbytočných káblov.

Ešte nemáte svoju vlastnú podložku pod hernú myš? Inšpirujte sa na Heureka.sk, kde nájdete širokú ponuku mnohých e-shopov. Porovnajte vybrané produkty medzi sebou a prihliadnite k hodnoteniam a recenziám používateľov, ktorí sa s vami podelia o svoju osobnú skúsenosť. Ak ste z Česka, produkty a recenzie na podložku pod myš hľadajte na Heureka.cz.

Informačný servis

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.