Streda, 21. február 2024
Zamračené  3,1 °C
Mimoriadne správy

Aké plány má Petržalka s Veľkým Draždiakom? Mohli by sme sa tam cítiť ako pri Balatone či Neusiedler See (video)

 Webnoviny   5. február 2024  69  
Aké plány má Petržalka s Veľkým Draždiakom? Mohli by sme sa tam cítiť ako pri Balatone či Neusiedler See (video)

5.2.2024 (SITA.sk) - Starosta bratislavskej Petržalky Ján Hrčka v rozhovore pre agentúru SITA priblížil, aké plány má mestská časť s Veľkým Draždiakom.

Pozemkové vzťahy


„Draždiak je Petržalské more. Kúpou časti areálu a športovej haly, ktorú sme realizovali, chceme aj naďalej zatrávňovať a rozvíjať túto oblasť," priblíži.

>>> Celý rozhovor so starostom Jánom HrčkomHlavnou prioritou je podľa neho využitie tohto územia na športové a kultúrne aktivity, ale niektorým krokom bránia pozemkové vzťahy, ktoré sa však snažia postupne riešiť.

Drôty vysokého napätie


Mestská časť podľa Hrčku tiež momentálne podniká aktivity, aby sa odstránili a preložili drôty vysokého napätie ponad štrkovisko. „Keby sa to podarilo, Draždiak by mohol byť, podobne ako Zlaté piesky, oficiálnym kúpalisko," skonštatoval.

„Robíme všetky kroky k tomu, aby to naozaj bola taká oblasť, ako keď prídete do Maďarska k Balatonu, alebo do Rakúska k Neusiedler See a podobne. Aby ste mali rovnaký pocit, keď prídete k Draždiaku. Že jednoducho vidíte peknú trávu, pekne upravené prostredie, či toalety," doplnil.Viac k témam: Kúpalisko, starosta Petržalky, Veľký draždiak
Zdroj: SITA.sk - Aké plány má Petržalka s Veľkým Draždiakom? Mohli by sme sa tam cítiť ako pri Balatone či Neusiedler See (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.