Pondelok, 20. júl 2026
Mimoriadne správy
- Ukrajina obvinila Rusko z útoku na tureckú nákladnú loď s obilím, hlási šesť obetí
- Moskvu v noci napadli stovky dronov, protivzdušná obrana väčšinu z nich údajne zničila
- Top foto dňa (19. júl 2026): Extrémne teploty, víťazstvá v F1 a Tour de France a festival vodných športov
- Kritik Kremľa Nadeždin odstúpil z volieb, tvrdí, že ho vytlačili z politiky
- Na juhu Talianska našli na spálenom poli telo športového novinára, polícia hovorí o vražde
Ak by bol Korčok prezidentom, nevymenoval by Gašpara do čela SIS
Webnoviny 18. marec 2024 535
18.3.2024 (SITA.sk) - Ak by bol Ivan Korčok prezidentom, nevymenoval by Pavla Gašpara do čela Slovenskej informačnej služby (SIS).
Uviedol to v predvolebnom dueli v TV Markíza, v ktorom sa stretol s favoritom prezidentských volieb Petrom Pellegrinim (predseda parlamentu a predseda strany Hlas-SD).
Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024
Korčok tak reagoval na otázku, ako by sa zachoval v prípade, že súčasná hlava štátu Zuzana Čaputová by Gašparovu nomináciu nechala na stole pre svojho nástupcu.
Pellegrini je toho názoru, že ak Gašpar splnil podmienky pre danú funkciu, mal by byť vymenovaný. V prípade, ak jestvujú ohľadom tejto nominácie pochybnosti, podľa predsedu parlamentu sú k dispozícii mechanizmy na jej preverenie.
Viac k témam: Diskusia, Kandidát na prezidenta, Kandidát na prezidenta Ivan Korčok (Prezidentské voľby 2024), Kandidát na prezidenta Peter Pellegrini (Prezidentské voľby 2024), Prezidentka SR, Prezidentské voľby na Slovensku 2024, Vymenovanie do funkcie
Zdroj: SITA.sk - Ak by bol Korčok prezidentom, nevymenoval by Gašpara do čela SIS © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Neľudský luxus. Talianska polícia vykonala razie v popredných módnych domoch pre vykorisťovanie pracovníkov
Brusel chce silnejšie a väčšie banky, aby dokázali konkurovať USA