Nedeľa, 25. október 2020
Oblačno  10,6 °C
Mimoriadne správy

Agendu po Kyselicovi prevezme Mikulec, výberom nového štátneho tajomníka sa chcú zaoberať čo najskôr

 Webnoviny  29. júl 2020  53
Agendu po Kyselicovi prevezme Mikulec, výberom nového štátneho tajomníka sa chcú zaoberať čo najskôr

29.7.2020 (Webnoviny.sk) - Agendu po štátnom tajomníkovi ministerstva vnútra Lukášovi Kyselicovi (OĽaNO) dočasne prevezme šéf rezortu Roman Mikulec (OĽaNO). Pre agentúru SITA to uviedla riaditeľka tlačového oddelenia Barbara Túrosová. Ako dodala, výberom nového štátneho tajomníka sa plánuje rezort zaoberať čo najskôr.


Lukáš Kyselica


... bol šéfom tímu Gorila a vyšetroval aj objednávku vraždy Sylvie Volzovej, z ktorej je obžalovaný Pavol Rusko. Príslušníkom vojenskej tajnej služby bol od 1. októbra 2019, keď oficiálne odišiel z polície, až do 19. marca 2020, keď si na druhý deň prevzal dekrét novozvoleného poslanca NR SR.

V hnutí OĽaNO o jeho pôsobení vo vojenskom spravodajstve nevedeli. Kyselica vo vojenskom spravodajstve spadal pod svojho vtedajšieho šéfa Jána Balciara, na ktorého podozrivé majetkové pomery v minulosti upozorňovali médiá. Minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) Balciara po nástupe na čelo rezortu odvolal z funkcie.Viac k témam: minister vnútra SR, štátny tajomník
Zdroj: Webnoviny.sk - Agendu po Kyselicovi prevezme Mikulec, výberom nového štátneho tajomníka sa chcú zaoberať čo najskôr © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.