Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Škrečok, pes, had či andulka? Tu nájdete všetky chovateľské potreby!

 PlaCla   5. august 2019  292
Škrečok, pes, had či andulka? Tu nájdete všetky chovateľské potreby!

Plánujete si zaobstarať domáce zvieratko a rozmýšľate nad tým, kde zoženiete všetky chovateľské potreby? Máme pre vás niekoľko tipov, aké veci budete potrebovať a kde ich zohnať!


Chov domáceho zvieratka je príjemná vec, ktorá je však spojená s nemalými povinnosťami. Práve preto je tak dôležité vopred si zvážiť, či na chov zvieratka máte dostatok času a priestoru. Samozrejme, rybičky budú od vás potrebovať menej pozornosti ako pes, preto je dôležité pripraviť sa na chov konkrétneho zvieratka, o ktoré máte záujem. Základom sú vhodné chovateľské potreby. Čo budete k jednotlivým druhom zvieratiek potrebovať? 


Psy a mačky 


Psy sú pomerne náročné domáce zvieratá, nielen na pozornosť a čas, ale aj chovateľské potreby. Medzi základnú výbavu pre psa patrí miska na vodu a krmivo, pelech, vodítko a obojok. Zabúdať by ste nemali na hračky pre psa, šampón, prípadne doplnky výživy. Podobnú výbavu budete potrebovať aj pre mačku. 


Hlodavce 


Hlodavce (myši, škrečky, morčatá, králiky a podobne) patria medzi najobľúbenejšie domáce zvieratá. V tomto prípade budete potrebovať klietku s vhodným podkladom, najčastejšie pilinami, misku na vodu a potravu, plus úkryt. Hlodavce by ste okrem zeleniny mali kŕmiť aj špeciálnym krmivom s obsahom potrebných vitamínov a minerálov. Menšie hlodavce ocenia aj rôzne preliezky a hračky v klietke. 


Plazy 


V dnešnej dobe sa čoraz viac do popredia dostávajú aj plazy. Tie sú pomerne náročné na teplotu a vlhkosť, do skleneného terária alebo akvária musíte zabudovať lampičku, prípadne výhrevný kameň. Zabúdať by ste nemali na vhodný podklad, misku na vodu a rastliny, prípadne iné doplnky, ktoré v teráriu vytvoria príjemné prostredie. 


Kde nakupovať? 


Pri nákupe chovateľských potrieb v dnešnej dobe veľmi dobre poslúži internet. Napríklad, e-shop Mall.sk, kde v príslušnej sekcii nájdete všetky chovateľské potreby pre jednotlivé zvieratá. Tak nakupujete chovateľské potreby rýchlo a z pohodlia domova aj vy!