Sobota, 31. október 2020
Väčšinou jasno  7,3 °C
Mimoriadne správy

Zútulnite si spálňu a doprajte jej oživenie pomocou doplnkov

 Futurino  26. jún 2020  274
Zútulnite si spálňu a doprajte jej oživenie pomocou doplnkov

V tejto miestnosti sa pravidelne prebúdzame a často si sem chodíme aj odpočinúť počas dňa. Ak vás tieto priestory unavujú, necítite sa v nich pohodlne a zle sa vám zaspáva, doprajte spálni potrebnú zmenu. Nový nádych, svieži vizuál a dizajnové oživenie vám úspešne odštartujú deň a skvalitnia aj zaspávanie.


V spálni trávime približne tretinu dňa. Každý jeden deň v tejto miestnosti zaspávame so spomienkami na prežité chvíle a budíme sa v nej s očakávaniami od nového dňa. Ak sa v nej však necítite prívetivo, komfortne a vybavenie izby vás už nudí, ovplyvňujete tým aj svoju náladu. V takom prípade potrebuje spálňa oživenie, ktoré bude príjemným spestrením a vítanou zmenou vstávania z postele. Zmeniť jej vizuál však nemusíte náročnými úpravami, radikálnou prerábkou či novým rozmiestnením nábytku. Stačí pár funkčných doplnkov, s ktorými hravo docielite potrebnú premenu.


Spestrenie stien


Nemusíte voliť radikálne zmeny a púšťať sa do premaľovania stien. Miestnosť môže pôsobiť esteticky aj pomocou rôznych tapiet či nástenných nálepiek. Výber motívu a farby prispôsobte celkovému vybaveniu izby, doplnky by mali s nábytkom ladiť. Tieto priestory môžete zmeniť aj pomocou dizajnových obrazov. Či už pôjde o abstraktné verzie, maľbu krajinky či kvetinový motív, ponuka obrazov je rozsiahla a určite si niečo vyberiete.Obrazy budú v spálni vhodnou voľbou, ako zaplniť prázdne steny. 

(Photographee.eu / Shutterstock.com)

Oživenie podlahy


Nevyužitá plocha podlahy môže pôsobiť pomerne chladno a neosobne. Skúste vyplniť toto miesto kobercom. Tento doplnok sa vyznačuje mäkkosťou a je neskutočne hrejivý a praktický. Ak ho umiestnite k posteli, spríjemní vám ranné prebúdzania. Hebký povrch koberca namiesto studenej podlahy určite uvítate a neraz oceníte aj jeho protišmykové vlastnosti.Koberec predstavuje mnoho užitočných vlastností, svoje miesto by si tak mal nájsť aj v spálni.

(Photographee.eu / Shutterstock.com)

Priestor okolo okien


V niektorých domácnostiach nájdete žalúzie, v iných budú zase snehobiele záclony, prípadne pôjde o ich kombináciu. Dobrú službu vám však urobia aj závesy, ktoré dokážu zmeniť interiér. Navyše sa výrazne podieľajú na vytváraní harmónie a útulnej atmosféry, mať ich aj v tejto miestnosti bude rozhodne dobrým krokom. V tomto prípade je opäť ponuka bohatá, jednofarebné odtiene, pestrá paleta či pútavé vzory, to všetko je v spálni dovolené.


Zelené osvieženie


Zelená farba upokojuje, v podobe rastlín však predstavuje aj mnoho pozitívnych účinkov. Pokiaľ im nájdete miesto aj vo vašej spálni, odvďačia sa vám čistejším vzduchom a budú vplývať na vaše zdravie pozitívne. Budú účinnou redukciou stresu a ustália vám aj krvný tlak. Zeleň v domácnosti sa výrazne podieľa na tvorivosti, zvýšení produktivity a podnecuje aj ku kreativite. Svoje opodstatnenie tak majú rastliny aj v spálni, stanú sa osvedčenými pomocníkmi pri zaspávaní. Stačí si vybrať len tie správne typy.Zeleň bude príjemnou dekoráciou a praktickým doplnkom s mnohými pozitívami. 

(Photographee.eu / Shutterstock.com)

Príjemné textílie 


Ľahnúť si do mäkkej a pohodlnej postele je pre mnohých príjemným zakončením dňa a vytúženou bodkou za jeho záverom. Pohodlie a komfort počas spánku mnohí túžobne hľadajú, zlepšiť si zaspávanie môžete aj pomocou rôznych textilných doplnkov. Ozdobné vankúše navodia príjemnú atmosféru, ktorú podčiarknu aj príjemné prikrývky či farebné obliečky. Taktiež sa môžete pri konečnej voľbe realizovať, núdza o tieto praktické doplnky rozhodne nebude!


Drobné dekorácie


Váhate nad umiestnením dekorácií? Pokiaľ to s ich počtom nepreženiete a zvolíte pár decentných kúskov, tieto doplnky budú nápomocné pri vytváraní želaného výsledku. Stačí tu mať pár voňavých sviečok, získať zaujímavé osvetlenie pomocou lampáša a spestriť si stolík dizajnovou vázou. Tieto dekorácie budú nielen estetickým obohatením priestorov, ale získate nimi aj praktické využitie.