Streda, 28. júl 2021
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Potrebujete viac miesta na bývanie? Ponúkame vám univerzálne riešenie

 Seocentrum  24. september 2020  402
Potrebujete viac miesta na bývanie? Ponúkame vám univerzálne riešenie

Kreativita a originalita myslenia sú vlastné nielen profesionálnym dizajnérom, ale aj vlastníkom malých bytov, ktorí musia na minimálnej ploche umiestniť množstvo potrebných vecí. Potrebujú optimalizovať celý svoj obytný priestor a získať na život dôležité pohodlie.


Niekedy je to ale v skutku umenie. S nami a našimi originálnymi nápadmi to však nebude pre vás žiadne veľké trápenie. Vieme, že potrebujete viac a vieme ako na to.


Zariaďujte v štýle minimalizmu 


Znamená to minimálne množstvo drobností a maximálna praktickosť všetkého, čím sa v priestore obklopíte. Nábytok, ktorý je kompaktný, má jednoduché geometrické tvary a neutrálne farby, je vítaný. Na otvorenom priestranstve by malo byť minimum vecí,  kobercov a len to najnutnejšie. 


Používajte moderný transformačný nábytok na mieru


Cena nehnuteľností neustále stúpa, čoho výsledkom je, že stále viac ľudí si svoj domov zariaďuje na úkor voľného priestoru. Udržať ale v stiesnených miestnostiach pocit vnútornej slobody je naozaj veľmi ťažké. Existuje však jednoduché a dômyselné riešenie tohto problému. Špeciálne navrhnutý nábytok vám pomôže vytvoriť priestranný, pohodlný a štýlový obývací priestor.


Väčšina dnešného typizovaného nábytku sa ale do interiéru malého bytu nezmestí. Tu potrebujete nábytok na mieru. Pevne „zapadajúci“ do každého rohu a centimetra steny, až po strop, pričom nepôsobí masívne. Rohové skrine v obývacej izbe a spálni, vstavaná skriňa na chodbe, poschodová posteľ alebo multifunkčná rozkladacia pohovka - to sú skvelé nápady pre malý byt.


Kúpte si vstavané a kompaktné domáce spotrebiče


Túžbu majiteľov malého bytu žiť v pohodlí často prelomí aj elementárny nedostatok miesta na rúru, umývačku riadu alebo práčku. V takomto prípade prichádzajú na pomoc kompaktné a neštandardné modely elektrických spotrebičov. Všetky je dnes možné zabudovať do celej zostavy kuchyne. Prípadne, ak využijete v kúpeľni namiesto vane sprchový kút, získate aj cenné centimetre na umiestnenie práčky.


Nezabudnite na detaily, ktoré vizuálne rozširujú priestor


Každý priestor by mal „dýchať“, v tomto smere pomôže dostatok zrkadlových a sklenených povrchov, viacbodové osvetlenie, priesvitné závesy, horizontálne vzory, svetlé odtiene stien a stropu či obyčajný textil.


Popremýšľajte, čo sa dá kde vymeniť, ktorý roh je nevyužitý a nebojte sa nábytok zavesiť na stenu. Je to moderné, svieže a účelné. Budete sa cítiť lepšie a priestor na bývanie si pomocou týchto trikov rozšírite oveľa ľahšie. Tak to skúste.


Zdroj obrázka: Antoha713 / Shutterstock.com