Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Chcete kuchyňu, ktorá vám vydrží roky? Zamerajte sa na detaily

 Seocentrum  30. máj 2022  1049  
Chcete kuchyňu, ktorá vám vydrží roky? Zamerajte sa na detaily

Rekonštrukcia kuchyne patrí k tým najnákladnejším (v porovnaní s ostatnými miestnosťami), ktoré môžete vo svojej domácnosti urobiť. Preto máme tendenciu oveľa viac rozmýšľať nad tým ako zabezpečiť, aby čo najdlhšie bola naša nová kuchyňa bez porúch a známok opotrebovania a stále aj dizajnovo „aktuálna“.


Stôl, ktorý len tak niečo nerozkýve


Čo sa týka dizajnu, dlhovekosť sa dá dosiahnuť v súčasnosti populárnym minimalistickým dizajnom, pri ktorom absentujú akékoľvek extravagantné ozdobné prvky. Takže v ňom nemá čo vyjsť z módy.


Samozrejme, nadčasový dizajn by nič neznamenal ak by nebol doplnený kvalitnými materiálmi. A to aj pri zdanlivých drobnostiach, či nie úplne dôležitých veciach. Pre prípad nám môžu poslúžiť stolové nohy.


Tie sú často brané ako menej podstatná súčasť stola, veď v prvom rade ide o dosku, no nie? Ale čo tú dosku a všetko, čo na ňu položíme, drží? Samozrejme, že práve stolové nohy. Ich materiál by mal byť teda adekvátny k materiálu dosky, aby ju udržali a taktiež dostatočne pevný na to, aby stôl stál pevne dlhé roky.


Odolná škárovačka sa v kuchyni zíde


Možno si poviete, že vy si stolové nohy všímate a tak ich rozhodne nepovažujete za drobnosť. A čo škárovačka? Zamýšľali ste sa nad výberom vhodnej škárovačky do kuchyne? Rozhodne by ste nemali použiť akúkoľvek.


Kuchyňa je totižto prostredím, v ktorom je škárovačka často namáhaná vodou, či olejmi. To však neznamená, že neexistuje škárovačka, ktorá by si s takýmito nástrahami v kuchyni spoľahlivo neporadila.


Čo je v kuchyni naozaj dôležité? Čistota, ľahka udržiavateľnosť a taktiež nenáročné dodržiavanie hygieny. Do kuchyne preto vyberajte z odolných epoxidových škárovačiek. Vďaka nim budete mať nenasiakavé, ľahko čistiteľné a hygienické škáry.


Zdroj obrázka:Shutterstock.com
Autor: ImageFlow