Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Chcete kuchyňu, ktorá vám vydrží roky? Zamerajte sa na detaily

 Seocentrum  30. máj 2022  502  
Chcete kuchyňu, ktorá vám vydrží roky? Zamerajte sa na detaily

Rekonštrukcia kuchyne patrí k tým najnákladnejším (v porovnaní s ostatnými miestnosťami), ktoré môžete vo svojej domácnosti urobiť. Preto máme tendenciu oveľa viac rozmýšľať nad tým ako zabezpečiť, aby čo najdlhšie bola naša nová kuchyňa bez porúch a známok opotrebovania a stále aj dizajnovo „aktuálna“.


Stôl, ktorý len tak niečo nerozkýve


Čo sa týka dizajnu, dlhovekosť sa dá dosiahnuť v súčasnosti populárnym minimalistickým dizajnom, pri ktorom absentujú akékoľvek extravagantné ozdobné prvky. Takže v ňom nemá čo vyjsť z módy.


Samozrejme, nadčasový dizajn by nič neznamenal ak by nebol doplnený kvalitnými materiálmi. A to aj pri zdanlivých drobnostiach, či nie úplne dôležitých veciach. Pre prípad nám môžu poslúžiť stolové nohy.


Tie sú často brané ako menej podstatná súčasť stola, veď v prvom rade ide o dosku, no nie? Ale čo tú dosku a všetko, čo na ňu položíme, drží? Samozrejme, že práve stolové nohy. Ich materiál by mal byť teda adekvátny k materiálu dosky, aby ju udržali a taktiež dostatočne pevný na to, aby stôl stál pevne dlhé roky.


Odolná škárovačka sa v kuchyni zíde


Možno si poviete, že vy si stolové nohy všímate a tak ich rozhodne nepovažujete za drobnosť. A čo škárovačka? Zamýšľali ste sa nad výberom vhodnej škárovačky do kuchyne? Rozhodne by ste nemali použiť akúkoľvek.


Kuchyňa je totižto prostredím, v ktorom je škárovačka často namáhaná vodou, či olejmi. To však neznamená, že neexistuje škárovačka, ktorá by si s takýmito nástrahami v kuchyni spoľahlivo neporadila.


Čo je v kuchyni naozaj dôležité? Čistota, ľahka udržiavateľnosť a taktiež nenáročné dodržiavanie hygieny. Do kuchyne preto vyberajte z odolných epoxidových škárovačiek. Vďaka nim budete mať nenasiakavé, ľahko čistiteľné a hygienické škáry.


Zdroj obrázka:Shutterstock.com
Autor: ImageFlow