Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Jednoduchý spôsob, ktorý vám pomôže zažehnať krízu vo vzťahu

 Seocentrum  25. júl 2018  387
Jednoduchý spôsob, ktorý vám pomôže zažehnať krízu vo vzťahu

Vzťahové problémy medzi dvoma partneri najčastejšie riešime za pomoci tretích osôb – mamy, kamarátky, sestry, švagrinej. A práve toto je najväčší problém nás všetkých. Svoje problémy riešime s ľuďmi, ktorých sa dané problémy ani len netýkajú a namiesto toho, aby sme problémy riešili priamo s partnerom, píšeme pochmúrne statusy na sociálne siete a pridávame smutné selfie.


Ak máte krízu, poradíme vám, ako ju zažehnať. Uvidíte, že váš vzťah bude taký, ako predtým, keď medzi vami bolo všetko v najlepšom poriadku.

Vyskúšajte mediáciu

Problémom rozhádaných párov je práve neschopnosť porozprávať sa bez toho, aby sa nepohádali a nezvyšovali hlas. Ak sa neviete ani len porozprávať, vašou jedinou možnosťou, ako vzťah urovnať, je práve mediácia. Mediáciu vyskúšalo už veľa Slovákov a vôbec sa nemusíte hanbiť za to, že ste kontaktovali mediátora a vyskúšali mediáciu. Práve mediácia vám pomôže dospieť ku kompromisu a hlavne budete sa môcť pokojne porozprávať bez toho, aby ste sa hádali. Mediátor bude viesť komunikáciu medzi vami a ešte predtým si vypočuje obe strany samostatne.

Nie všetko musíte riešiť cez súd

Páry, ktoré nevedia dospieť ku kompromisu, sa vyhrážajú súdmi. Ak ale majú deti, prečo situáciu neriešia iným spôsobom a nevyhnú sa súdnym naťahovačkám, ktoré najviac uškodia práve spoločným deťom? Žiaľ, niekedy konáme v amoku a vzťah, ktorý sa dá ešte zachrániť, sami privádzame do záhuby. Mimosúdne riešenie sporov je azda najlepší spôsob, ako všetko vyriešiť a zároveň si neublížiť. Snažte sa dospieť k tomuto rozhodnutiu. Je dobré pre obe strany, najmä však pre spoločné deti.

Dôvody môžu byť rôzne

Dôvody vzniku krízy môžu byť rôzne. Niekedy je to partnerov malý penis, niekedy zase zlá finančná situácia partnerov/ rodiny. Nech už je príčina sporu hocijaká, nikdy neriešte problém s rodinou a príbuznými, ale len vy dvaja. Keď sa však nebudete môcť dohodnúť, kontaktujte mediátora a dohodnite si s ním stretnutie. Mediácia môže zachrániť váš vzťah.