Pondelok, 27. september 2021
Oblačno  13,4 °C
Mimoriadne správy

Dámy, viete ako sa vhodne obliecť na promócie?

 Seocentrum  28. jún 2021  202
Dámy, viete ako sa vhodne obliecť na promócie?

A je to tu! Po dlhej dobe strávenej štúdiom, robení výskumu a písaním nekonečných desiatok strán práce, ste úspešne obhájila rigoróznu prácu a absolvovala rigoróznu skúšku. Získala ste tak takzvaný „malý doktorát“, i keď to označenie „malý“ by ste si po tej námahe rada vydiskutovala s tým, kto ho vymyslel.


Chcete zaujať hlavou a nie telom


Blíži sa termín slávnostnej promócie a vám ostáva splniť už len jednu úlohu. Výber vhodného outfitu. Najvhodnejšie budú samozrejme šaty, ale to je dosť široký pojem, takže treba konkretizovať, aké by mali, či nemali byť.


Na začiatku je dobré si uvedomiť, že promócia je formálna a konzervatívna udalosť a tak by mal vyzerať aj váš outfit. Tým pádom aj v prípade, že ste počas štúdia stíhala ešte aj chodiť do fitka a máte ukážkové nohy, žiadne šaty tesne pod zadok! Dĺžka po kolená alebo ak nad ne, tak len veľmi tesne.


Vo všeobecnosti by sa dalo povedať, že platí heslo: čím jednoduchšie, tým lepšie. Žiadne divoké vzory a výstredné farby. A už vôbec nie priesvitné materiály, tobôž nie s čiernym spodným prádlom pod tým. Rovnako ako majú šaty pôsobiť decentne dole, tak musia aj hore. Takže žiadne hlboké výstrihy. Ste predsa žena, ktorá zvládla písanie rigoróznej práce a získala doktorát, zaujať teda dokážete svojim intelektom, nepotrebujete preto ukazovať svoje prednosti, nech ste akokoľvek obdarená (alebo „upravená“ plastikou).


Nepokazte decentné šaty výstrednými doplnkami


Decentnosť treba dodržať aj pri obuvi. Svoje 15 cm ihličky nechajte doma a zvoľte lodičky s podpätkom zhruba 2 - 6 cm. Farbu prispôsobte farbe šiat. A aj v prípade, že počas promócie budú zúriť horúčavy, nezabudnite na matné silonky.


Z doplnkov si môžete vziať jednoduchú kabelku a nejaké pekné šperky. Tie nemusia byť posiate drahými diamantmi, kľudne si môžete vybrať niečo pekné z obľúbených Swarovski setov. Majte na pamäti, že nie cena, ale dizajn je dôležitý a preto rovnako ako pri zvyšku outfitu vsaďte na decentnosť a jednoduchosť.


Zdroj obrázka: Autor: Roman Samborskyi / Shutterstock.com