Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Spojené štáty s Iránom ešte ani zďaleka neskončili, pohrozil Trump
- Microsoft vloží miliardy do partnerstva s Mistralom, chce posilniť európsku AI infraštruktúru
- Brusel zrušil grant pre Benátske bienále, argumentuje návratom Ruska na prestížnu výstavu
- Španielska vláda chce zakázať fajčenie na terasách, plážach aj v parkoch
- Maďarská prokuratúra údajne prejavila záujem o servery Orbánovej strany Fidesz
Zomrel herec Roger Moore, tretí predstaviteľ Jamesa Bonda
Webnoviny 23. máj 2017 841
LONDÝN 23. mája (WebNoviny.sk) - Vo veku 89 rokov zomrel v utorok anglický herec Roger Moore, ktorý sa preslávil najmä ako tretí predstaviteľ postavy známeho tajného agenta Jamesa Bonda. Informoval o tom britský denník Daily Telegraph.
Hercova rodina oznámila, že Sir Roger George Moore zomrel vo Švajčiarsku v kruhu svojich najbližších "po krátkom, ale statočnom boji s rakovinou". Súkromný pohreb sa uskutoční v bližšie neurčenom termíne v Monaku.
"S tým najhlbším zármutkom v srdciach musíme zverejniť strašnú správu, že náš otec Sir Roger Moore dnes zomrel. Všetci sme zdrvení," uvádza sa v oznámení podpísanom Moorovými deťmi Deborah, Geoffreyom a Christianom, ktoré sa objavilo na hercovej oficiálnej webovej stránke.
Moore si v rokoch 1973-1985 zahral v celkovo siedmich bondovkách vrátane snímok Žiť a nechať zomrieť (1973) a Špión, ktorý ma miloval (1977).
Viac k témam: film, Roger Moore
Zdroj: Webnoviny.sk - Zomrel herec Roger Moore, tretí predstaviteľ Jamesa Bonda © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Neprekonateľný James Bond. Ako osobnosti reagovali na úmrtie Rogera Moorea?Nasledujúci článok
Smola a Hrušky zverejnili videoklip k piesni Only Love
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
Nie Holandsko ani Dánsko. Najviac bicyklov v Európe vyrábajú úplne iné krajiny
Ruské rakety zasiahli Kyjev, po ukrajinských útokoch na Rusko sú hlásené ďalšie obete