Utorok, 3. október 2023
Mimoriadne správy

Získajte silu a zlepšite svoj výkon. Toto sú cviky z knihy Metóda Align

 Milan Buno  12. september 2023  122  
Získajte silu a zlepšite svoj výkon. Toto sú cviky z knihy Metóda Align

Vybudujte si správne držanie tela, získajte silu, zlepšite svoj výkon, zbavte sa bolestí a nadobudnite sebadôveru!


Na tejto ceste vás bude sprevádzať popredný odborník na manuálnu terapiu Aaron Alexander vo svojej knihe Metóda Align.


Prostredníctvom svojej metódy vás naučí základné princípy, vďaka ktorým dosiahnete súlad medzi mysľou, telom a pohybom. Správne a zdravé držanie tela totiž znamená viac ako len postoj s vystretým chrbtom. Ovplyvňuje našu náladu, zbavuje telo napätia, a dokonca výrazne ovplyvňuje to, ako pôsobíme na ľudí.


Metóda Align vychádza z piatich pohybových princípov, ktoré sa dajú hravo začleniť do každodenného života, aby ste sa cítili lepšie fyzicky aj psychicky a najmä predchádzali bolestiam celého chrbta. Základné princípy metódy Align sú:  • sed na dlážke

  • vis

  • mobilita bedier

  • chôdza

  • dýchanie nosom.


Vďaka prepojeniu prvkov východnej filozofie a postupov západnej medicíny kniha prináša návod na posilnenie našich zmyslov aj reči tela. V záverečnej časti nájdete praktickú zostavu 22 cvikov s fotografiami a podrobným popisom, ktorá vás inšpiruje k pohybu.


Aaron vás naučí, ako sa správne hýbať kdekoľvek – doma, vonku, v posilňovni či na cestách. Keď sa pustíte do práce, čoskoro sa budete cítiť aj vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým! Na pozitívnu zmenu pritom nikdy nie je neskoro. V akom veku sa telo prestane samo zotavovať? Asi ste už na to prišli. Presne tak! V žiadnom.
„Čaro tejto knihy spočíva v tom, že nám v nej Aaron predstavuje šablónu, ktorú môžeme začať aplikovať na svoj život už dnes, a ktorá bude fungovať aj v ďalekej budúcnosti," tvrdí doktor fyzickej terapie Kelly Starrett.


V knihe Metóda Align sa píše o základných princípoch pohybu. Tvoria základnú príručku toho, ako obývať svoje telo. Čo to znamená?
Obývanie svojho tela predstavuje spôsob, ako sedíte, stojíte, kráčate či dýchate, ako sa pozeráte okolo, ako sa dotýkate vecí, počúvate, komunikujete a ako všeobecne obývate vlastné telo počas akéhokoľvek momentu počas dňa.


Máte na výber, či pasívne dovolíte, aby vám život prekĺzal pomedzi prsty, alebo sa aktívne zapojíte do neustále prebiehajúceho procesu, počas ktorého sa stávate samými sebou.


„Dlhodobý úspech je výsledkom uvážlivých rozhodnutí. Spôsob, akým sa hýbete, i váš životný štýl možno prirovnať ku golfistovi a jeho práci s loptičkou: tie najnepatrnejšie zmeny v sile úderu nemusia byť počas prvých metrov zreteľné, no po istom čase a v určitej vzdialenosti práve prvotné milimetre rozhodnú, či loptička šťastne pristane v jamke alebo či skončí niekde v tráve,“ tvrdí Aaron Alexander vo svojej knihe.