Streda, 30. november 2022
Zamračené  2,1 °C
Mimoriadne správy

Dobrodružný príbeh V údolí motýľov

 Milan Buno  23. november 2022  39
Dobrodružný príbeh V údolí motýľov


V údolí motýľov je dobrodružný príbeh o hľadaní nádeje v lone nádhernej džungle plnej úchvatných stvorení. Autorkou je skúsená novinárka ocenená Pulitzerovou cenou, takže jej príbeh vás zahreje pri srdci, pohladí po duši...ale tiež vám ukáže, ako vykročiť po tej správnej ceste, keď sa svet naokolo rúca. Rozpadá sa, a to najmä našou vinou...


Ocitneme sa v dažďovom pralese v Belize, vedľa ruín zaniknutej civilizácie, kde sa na vrchole kopca nachádza miesto plné očarujúcich motýľov Morpho menelaus. Spočiatku katastrofálna dovolenka Diany Marcumovej tu zakrátko naberie celkom iný smer po tom, čo objaví jednu z najstarších motýlích fariem na svete. Podmanivé okrídlené tvory ju očaria tak, že sa o nich bude chcieť dozvedieť čo najviac.


V honbe za poznaním sa zoznámi s Cliveom, húževnatým britským milionárom, a so Sebastianom, manažérom farmy s prísnou tvárou, no veľkým srdcom. Spolu s partnerom Moodym sa presťahujú do opusteného domu v džungli, kde okrem motýľov stretávajú netopiere, škorpióny, tukany či leguány. Nadšenie a radosť však netrvajú večne. V Belize sa schyľuje k hurikánu, svet trápi pandémia a globálne otepľovanie si začína vyberať svoju daň.


V údolí motýľov na vás dýchne nielen exotikou, dobrodružstvom a napätím. Je to tiež hlboko ľudský príbeh plný nádeje. Príbeh o odlišnom spôsobe života, ktorý môže fungovať, len mu treba dať šancu a priestor.


Diana Marcum je novinárka píšuca pre Los Angeles Times. Venuje sa reportážam o živote v malých mestách a vidieckych oblastiach Kalifornie. V roku 2015 získala Pulitzerovu cenu za portréty poľnohospodárskych robotníkov, farmárov a iných ľudí v kalifornskom Central Valley, údolí postihnutom suchom.
Je autorkou svetoznámeho bestselleru, pútavého memoáru o osobnej strate a túžbe, ale aj o hľadaní krásy, radosti a neočakávanej lásky na vzdialených Azorských ostrovoch v Atlantickom oceáne.