Pondelok, 20. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Volkswagen získal pozíciu globálnej jednotky
Webnoviny 30. január 2017 748
Nemecká skupina v roku 2016 predala 10,31 milióna áut, jej hlavný konkurent Toyota 10,175 milióna.
BRATISLAVA 30. januára (WebNoviny.sk) - Skupina Volkswagen (VW) sa vlani stala globálnou jednotkou podľa počtu predaných áut. Na čele rebríčka nemecká skupina po štyroch rokoch vystriedala japonského konkurenta Toyota.Podľa údajov zverejnených v pondelok Toyota vlani predala 10,175 mil. áut, čo znamená v porovnaní s rokom 2015 mierny nárast o 0,2 %. Správu priniesol portál bbc.com. Volkswagen minulý týždeň informoval, že v roku 2016 predaj zvýšil o 3,8 % na 10,31 mil. áut. Motorom rastu bol silný dopyt v Číne.
Americký General Motors (GM), ktorý bol z pohľadu predaja najväčším výrobcom automobilov viac ako sedem dekád, kým ho v roku 2008 nepredbehla Toyota, má zverejniť údaje za vlaňajšok budúci týždeň. Všeobecne sa očakáva, že predaje GM boli v uplynulom roku slabšie v porovnaní s nemeckým aj japonským konkurentom.
Koncern VW pôsobí aj na Slovensku. Spoločnosť VW Slovakia, a. s. patrí k najväčším exportérom, investorom i zamestnávateľom v súkromnom sektore na Slovensku a zamestnáva 9 400 ľudí. V závode v Bratislave vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Volkswagen up!, Volkswagen e-up!, SEAT Mii, Škoda Citigo, karosérie Porsche Cayenne a prevodovky. V Martine vyrába komponenty pre podvozky a prevodovky a v Košiciach pripravuje vozidlá na export do Ruska. V Stupave vyrába nástroje pre produkčné linky.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
VšZP je v strate, približne 100 ambulanciám vypovie zmluvyNasledujúci článok
Na priznanie k dani z nehnuteľnosti zostávajú dva dni
Trump ustúpil zo sankcií, USA dočasne povolili ruskú ropu, dôvodom je rast cien a napätie vo svete
Grécky zástupca ministra odstúpil po obvineniach o jeho nedostatočnej kvalifikácii, ide už o štvrtú rezignáciu
Japonsko schválilo dohodu o dodávke prvých troch stealth fregát austrálskej námornej flotile