Sobota, 1. august 2026
Mimoriadne správy
- Migračná kríza v Európe eskaluje. Francúzsko sprísňuje kontroly, Taliansko pozastavilo Schengenský dohovor so Španielskom
- Top foto dňa (31. júl 2026): Migranti, útulok pre rodiny, vojenský útok, protest a dráhová cyklistika
- Trump váha s licenciou na výrobu rakiet Patriot pre Ukrajinu
- Tesco zvažuje predaj svojich aktivít v strednej Európe vrátane Slovenska
- Varšava si po dopade rakety na svoje územie predvolala ruského veľvyslanca
V utorok dolár voči euru klesol, oproti japonskému jenu si však prilepšil
Webnoviny 6. február 2018 282
NEW YORK 6. februára (WebNoviny.sk) - Dolár v utorok zostal odolný napriek výpredajom na akciových trhoch. Euro síce oproti americkej mene posilnilo o 0,3 percenta na 1,2435 USD/EUR, ale dolár si o 0,3 percenta prilepšil voči japonskému jenu, a to na 109,38 JPY/USD.
Odporúčame:
Euro voči doláru ešte posilnilo, dostáva sa na hodnoty spred troch rokov
Americký priemyselný index Dow Jones v úvode utorkového obchodovania klesol o vyše 500 bodov, ale neskôr časť strát vymazal a posilnil o 350 bodov.
V pondelok Dow Jones uzavrel nižšie o 4,6 percenta a index S&P 500 klesol o 4,1 percenta. Naposledy tak výrazne americké indexy oslabili v auguste 2011, kedy investorov trápila európska dlhová kríza.
Viac k témam: dolár, euro, jen
Zdroj: Webnoviny.sk - V utorok dolár voči euru klesol, oproti japonskému jenu si však prilepšil © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
USA podnikli rozsiahle údery na Irán, konflikt sa opäť rozšíril do regiónu
Nadácia COOP Jednota zamierila na východ Slovenska, do Sobraniec
Maďarsko musí pre nízky stav Dunaja úplne odstaviť jadrovú elektráreň Paks