Sobota, 23. marec 2019
Prevažne slnečno  3 °C
Mimoriadne správy

Stavba na kľúč ako jediná možnosť nasťahovať sa čo najrýchlejšie

 Seocentrum  13. september 2018  257
Stavba na kľúč ako jediná možnosť nasťahovať sa čo najrýchlejšie

Postaviť si dnes vlastnú nehnuteľnosť na vlastnom pozemku v súčasnosti predstavuje nemalú investíciu a väčšinu ľudí zadĺži na niekoľko desaťročí. Najväčším problémom väčšiny mladých ľudí túžiacich po vlastnom dome sú práve predražené pozemky a ich nedostatok.
Ak ale máte vlastný pozemok a plánujete stavbu rodinného domu, prečo by ste si nemohli vybrať možnosť stavby domu na kľúč?


Všetko bez starostí

Moderná stavba na kľúč sa vám zapáči najmä preto, lebo vás stavebná firma odbremení od všetkých starostí týkajúcich sa stavby. Žiadne hľadanie materiálu, vozenie materiálu a stavanie od základov nebudete musieť riešiť. Všetko za vás spraví vami vybraná firma. Všetko môžete mať bez starostí. Záleží ale aj od toho, akú firmu si vyberiete. Dávame do pozornosti, nevyberajte hneď prvú firmu, na ktorú natrafíte. Poinformujte sa o tom, aké projekty má za sebou, koľko rokov je na trhu a pozrite si realizácie stavieb zverejnené na internete. Ideálne, ak vám stavebnú firmu odporučí niekto zo známych.

Začnite izoláciou základov

Ak sa rozhodnete pre stavbu na kľúč, apelujte na izoláciu základov proti vode a vlhkosti. Ak navyše staviate blízko vodného toku, poprípade máte pod pozemkom zdroje podzemnej vody, dávajte si pozor, aby vám vaša novostavba nezačala vlhnúť. Nie je nič horšie, ako keď vám začne vlhnúť nová stavba, v ktorej ste sa ani len nezabývali. Znehodnotiť vašu stavbu môžu aj silné prívalové dažde a následné povodne.
Pri stavbe vášho nového domova myslite aj na izoláciou základov vášho rodinného domu. Vyhnete sa tak prípadným investíciam do budúcnosti.

Garáž prepojená s domom

V súčasnosti sú veľmi obľúbené garáže s výklopnými garážovými bránami prepojené s rodinným domom. Sú prakticky prístavbou k rodinnému domu a priamo z nej sa dá dostať do interiéru rodinného domu.

Ak máte auto a potrebujete priestor na parkovanie, už pri návrhu vášho rodinného domu si dajte vytvoriť taký návrh domu, ktorého súčasťou bude aj garáž pristavaná k obytnej časti rodinného domu.