Piatok, 23. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Zlato si prilepšilo 0,9 percenta, cena striebra sa zvýšila o 15 centov.
NEW YORK 24. januára (WebNoviny.sk) - Ceny ropy sa v pondelok znížili. Ľahká americká ropa si odpísala 47 centov, čiže 0,9 percenta a uzavrela na úrovni 52,75 USD za barel.Severomorská ropa Brent, ktorej cena slúži ako medzinárodná referenčná cena, zlacnela o 26 centov, čiže o 0,5 percenta na 55,23 USD za barel. Veľkoobchodná cena benzínu na americkom trhu sa v podstate nezmenila a obchodoval sa na úrovni 1,57 USD za galón. Vykurovací olej však zlacnel o 2 centy na 1,63 USD za galón.
Drahým kovov sa darilo. Zlato si prilepšilo o 10,70 USD, čiže o 0,9 percenta a uzavrelo na úrovni 1215,60 USD za uncu. Cena striebra sa zvýšila o 15 centov, čiže tiež o 0,9 percenta na 17,19 USD za uncu.
(1 EUR = 1,0715 USD)
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
SaS chystá reformu zdravotníctva, do tímu vzali aj ZajacaNasledujúci článok
Kotlebovci chcú zrušiť pokuty pre drobných chovateľov
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Robiť viac neznamená byť hodnotnejší. Kniha, ktorá búra mýty o úspechu
dm spravila unikátny prieskum medzi Slovákmi: Ako sa staráme o naše zdravie a krásu?