Utorok, 24. február 2026
Mimoriadne správy
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
- Pellegrini odchádza na AI samit v Indii, rokovať bude aj s indickým predsedom vlády a prezidentkou
- Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí
- Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
Premiér Fico si vyskúšal nočnú zmenu v závode, jeho cieľom bolo aj nepokaziť stroj
BRATISLAVA 26. novembra (WebNoviny.sk) - Osemhodinovú pracovnú zmenu pri zváračke plastov v noci zo soboty na nedeľu absolvoval premiér Robert Fico vo firme IAC Group v logistickom parku v Lozorne.
Ako informoval Tlačový a informačný odbor úradu vlády, Fico takto vyjadril rešpekt voči tisíckam ľudí, ktorí pracujú na nočných. „Berte to odo mňa ako prejav tej najhlbšej solidarity voči ľuďom, ktorí pracujú v noci,“ vyhlásil premiér.
Najviac nočných pracovníkov
Na Slovensku je podľa premiéra najvyšší podiel ľudí, ktorí pracujú v noci, spomedzi všetkých členských štátov Európskej únie, približne 240 tis. ľudí. Preto vláda navrhuje zvýšenie niektorých príplatkov pre zamestnancov:
„Sú aj firmy, ktoré stále poskytujú príplatok za nočnú len vo výške 0,5 eura za hodinu. Navrhujeme zvýšenie toho príplatku na 1,38 eura. Rovnako navrhujeme zvýšenie príplatku za sobotu a nedeľu,“ uviedol Fico.
Zváral plasty na vnútorný obklad dverí
Svoju pracovnú zmenu začal premiér podľa úradu vlády školením bezpečnosti pri práci a krátkou inštruktážou o činnosti, ktorú mal vykonávať. Jeho úlohou následne bolo zváranie plastov na vnútorný obklad dverí v aute. Pracovná zmena trvala osem hodín, od 22:00 do 6:00. Počas nej premiér vyrobil 497 zvarkov.
„Mal som niekoľko cieľov dnes v noci - v prvom rade prejaviť solidaritu s ľuďmi, ktorí v noci pracujú. Po druhé nechcel som nič pokaziť, žiadny stroj - to sa mi takisto podarilo. A na základe takej dobrovoľnej práce som chcel aj niečo urobiť,“ uzavrel premiér.
Spoločnosť IAC Group (Slovakia) s.r.o. je dodávateľom interiérových a exteriérových automobilových systémov. Výrobné a montážne závody spoločnosti sa nachádzajú v 21 európskych krajinách. Výrobný závod v Lozorne je zameraný na výrobu interiérových obkladov do automobilov prémiových značiek. Momentálne zamestnáva 1 100 pracovníkov.
Viac k témam: nočná zmena, príplatky, Robert Fico
Zdroj: Webnoviny.sk - Premiér Fico si vyskúšal nočnú zmenu v závode, jeho cieľom bolo aj nepokaziť stroj © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Minister Žiga naďalej podporuje obnoviteľné zdroje energií a nákup elektromobilovNasledujúci článok
Ceny ropy sa zvýšili, zlato a striebro zlacnelo
Pôjde Česko slovenskou cestou? Stovky osobností slovenskej kultúry podpísali otvorený list Čechom
Mesto Vranov nad Topľou vlani investovalo do škôl, dopravy aj sociálnych služieb
Zrážka osobného auta s chodkyňou má fatálne následky, polícia skúma okolnosti tragickej nehody v Poprade – FOTO