Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Pracovné oblečenie je dôležité aj pre zamestnancov v skladoch

 Seocentrum  31. október 2022  168  
Pracovné oblečenie je dôležité aj pre zamestnancov v skladoch

Skladové priestory sú súčasťou mnohých firiem. Keď k tomu pridáme mnohé samostatné sklady, je to veľké množstvo zamestnancov, ktorých pracovnou náplňou je práve práca v sklade. Ak máte vlastnú firmu a taktiež zamestnávate niekoľko skladníkov, ich bezpečnosť je aj vo vašich rukách.


Na pracovnom oblečení sa nešetrí


A k bezpečnosti pri skladovaní tovaru patrí jednoznačne aj vhodné oblečenie. Pracovné odevy skladníkov musia byť odolné a zvládnuť aj tvrdšiu prácu počas celého dňa. Na kvalite materiálov tak určite šetriť netreba.


A už vôbec nie na samotnom oblečení pre skladníkov. Iste, obzvlášť práca v menších skladoch zvádza k tomu, že netreba zamestnancov vybaviť pracovným oblečením, veď pracovať môžu v tom, čo si prinesú, ale to rozhodne nie je dobrá stratégia. A to z viacerých dôvodov, na ktoré sa teraz pozrieme.


Kvalitné a odolné materiály prispievajú k bezpečnosti


Hovoriť o práci v sklade vo všeobecnosti ako o nebezpečnej sa zrejme nedá. Ale riziko pracovného úrazu je tu vždy. A aj kvalitné montérky a ďalšie pracovné oblečenie dokáže pred rôznymi úrazmi ochrániť svojho nositeľa.


Opäť však pripomíname nutnosť, ktorou je, aby pracovné oblečenie bolo z odolných a kvalitných materiálov, ktoré sa neopotrebujú po pár pracovných dňoch, ale zvládnu aj horšie zaobchádzanie. Nemôžu si predsa skladníci dávať pri práci ešte pozor na to, aby nepoškodili svoje oblečenie. Musia sa naň vedieť spoľahnúť.


Poskytovať zamestnancom pracujúcim v sklade jednotné pracovné oblečenie má aj ďalšiu výhodu. Ľahko sa vďaka nemu dajú rozlíšiť osoby, ktoré v sklade pracujú, od tých, ktoré tam prípadne nemajú čo robiť. Samozrejme, už od jednotlivého skladu potom záleží, či bude stačiť základné pracovné oblečenie, alebo rôzne špeciálne kusy určené ako ochrana do rôznych špeciálnych prostredí.


Zdroj obrázka: Autor: bbernard / Shutterstock.com