Streda, 22. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Peniaze sú prekážkou v rokovaniach o brexite, Británia má zaplatiť 60 miliárd eur za odchod z EÚ
Webnoviny 13. november 2017 254
BERLÍN 13. novembra (WebNoviny.sk) - Veľká Británia by mala podľa šéfa europarlamentu Antonia Tajaniho zaplatiť v rámci odchodu z Európskej únie najmenej 60 miliárd eur, aby si tak splnila svoje finančné záväzky.
Ako píše agentúra AP, práve peniaze sú tou najvážnejšou prekážkou v rokovaniach o brexite, ktorý plánujú uskutočniť v marci 2019.
Odporúčame:
Európska únia sa pripravuje na zlyhanie rokovaní o brexite, tvrdí Barnier
Nemecká mediálna spoločnosť Funke v pondelok citovala šéfa europarlamentu, podľa ktorého by Veľká Británia mala zaplatiť najmenej 60 miliárd eur.
"Ak Európska únia prijme menej, občania Európy budú musieť doplatiť rozdiel. No neviem prečo by mali Nemci, Taliani, Španieli alebo Holanďania platiť britské účty," vyjadril sa Tajani.
Viac k témam: Antonio Tajani, brexit, Európska únia, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Peniaze sú prekážkou v rokovaniach o brexite, Británia má zaplatiť 60 miliárd eur za odchod z EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina