Pondelok, 23. február 2026
Mimoriadne správy
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
- Pellegrini odchádza na AI samit v Indii, rokovať bude aj s indickým predsedom vlády a prezidentkou
- Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí
- Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
Národná banka Slovenska podozrieva bývalé vedenie Rapid life, pripravujú ďalšie trestné oznámenia
- aktualizované 8. augusta, 18:15
BRATISLAVA 8. augusta (WebNoviny.sk) - Bývalých členov predstavenstva poisťovne Rapid life a s nimi spojené osoby centrálna banka podozrieva z pokračovania v páchaní trestnej činnosti.
Ako uviedla Národná banka Slovenska vo svojom vyhlásení, tieto osoby vyvíjajú tlak a zastrašujú nútenú správkyňu s cieľom zabrániť plynulému priebehu nútenej správy. „NBS opätovne pripravuje doplnenie trestných oznámení,“ konštatuje centrálna banka.
Odporúčame:
Za poisťovňou Rapid Life vidí Boris Kollár politickú mafiu, poukazuje na prepojenie so Smerom
Spor nesúvisí s nútenou správou poisťovne
NBS vo svojom vyhlásení reaguje na otázky médií týkajúce sa zmluvy o poskytovaní právnych služieb, ktorú uzavrela 17. júla tohto roka s právnikom Tomášom Borecom a Advokátskou kanceláriou Ecker-Kán & Partners.
Táto zmluva sa podľa centrálnej banky týka poskytovania právnych služieb v súvislosti s jej zastupovaním v dovolacom konaní pred Najvyšším súdom SR, zastupovaním pred Ústavným súdom SR, pred Európskym súdom pre ľudské práva, pred Súdnym dvorom Európskej únie a v ďalšom konaní pred všeobecnými súdmi v tejto veci.
Odporúčame:
Poisťovňa Rapid life skončí v konkurze, klienti peniaze už s vysokou pravdepodobnosťou neuvidia
Spor, ktorý vedie centrálna banka na súdoch so spoločnosťou Rapid life životná poisťovňa však podľa vyhlásenia NBS nesúvisí s výkonom nútenej správy v tejto poisťovni.
„Spor medzi spoločnosťou Rapid life životná poisťovňa, a. s. a Slovenskou republikou v zastúpení NBS, a tiež predmetná zmluva, nijakým spôsobom nesúvisia ani s osobou nútenej správkyne,“ dodáva centrálna banka.
Odvádzajú pozornosť od podstatných vecí
Členovia predstavenstva poisťovne Rapid life ostro odmietajú podľa nich účelové a vykonštruované obvinenia Národnej banky Slovenska, ktoré sa snaží šíriť v médiách.
"Tvrdenia o páchaní trestnej činnosti a zastrašovaní nútenej správkyne sú zo strany NBS zúfalým pokusom odviesť pozornosť od podstatných vecí," uviedla vo svojom stanovisku poisťovňa s tým, že na nútenú správkyňu boli podané už viaceré trestné oznámenia.
Viac k témam: NBS, poisťovňa Rapid Life
Zdroj: Webnoviny.sk - Národná banka Slovenska podozrieva bývalé vedenie Rapid life, pripravujú ďalšie trestné oznámenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Spoločná európska mena oproti doláru stúpla, prebytok Nemecka sa zvýšilNasledujúci článok
Rezort práce navrhuje minimálnu mzdu posunúť na 480 eur
Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
Vo Švédsku slávnostne predstavili vozidlo pre slovenskú armádu, program postupuje podľa plánu – FOTO