Utorok, 24. február 2026
Mimoriadne správy
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
- Pellegrini odchádza na AI samit v Indii, rokovať bude aj s indickým predsedom vlády a prezidentkou
- Čínsky minister zahraničia vyzval Kanadu, aby spolupracovali a zabránili USA v zasahovaní do ich záležitostí
- Kallasová odmietla kritiku Európy od Rubia, Moskva musí byť zodpovedať za vojnové zločiny
Lufthansa obslúži zhruba tri štvrtiny pasažierov Air Berlin, investuje do svojej dcérskej firmy
BRATISLAVA 25. októbra (WebNoviny.sk) - Nemecká letecká spoločnosť Lufthansa dokáže v budúcnosti obslúžiť zhruba tri štvrtiny pasažierov skrachovaných aerolínií Air Berlin. Uviedol to v stredu finančný riaditeľ spoločnosti Ulrik Svensson.
Odporúčame:
Lufthansa chce údajne kúpiť zbankrotovanú Alitaliu, znížila by počet letov i pracovných miest
Najväčší nemecký letecký prepravca ďalej informoval, že do rozšírenia svojej nízkonákladovej dcéry Eurowings investuje 1,5 mld. eur a vytvorí 3 tis. nových pracovných miest. Od Air Berlin, ktorá má k dispozícii asi 130 lietadiel, Eurowings získa približne 80 strojov, z toho väčšinu kúpi od leasingových spoločností, uviedol ďalej Svensson.
Lufthansa sa v polovici októbra dohodla s Air Berlin na kúpe jej dcérskych firiem Niki a LGW za 210 mil. eur. V rámci obchodu Lufthansa prevezme od Air Berlin zhruba 1 700 zamestnancov.
Odporúčame:
Lufthansa kupuje veľkú časť spoločnosti Air Berlin, ktorá pre bankrot ukončí činnosť
Letecký prepravca Air Berlin vyhlásil bankrot v auguste po niekoľkých stratových rokoch. Firma Etihad, letecký prepravca emirátu Abú Zabí, ktorá je najväčším akcionárom Air Berlin, sa totiž rozhodla, že už nebude poskytovať financie.
Air Berlin bol druhou najväčšou nemeckou leteckou spoločnosťou po Lufthanse a denne prepravoval zhruba 80 tis. pasažierov. Za minulý rok však Air Berlin vykázal stratu 782 mil. eur. Aerolínie majú ukončiť prevádzku v závere októbra.
Viac k témam: Air Berlin, Lufthansa
Zdroj: Webnoviny.sk - Lufthansa obslúži zhruba tri štvrtiny pasažierov Air Berlin, investuje do svojej dcérskej firmy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Žilinka sa počas ôsmeho výročia vraždy Kuciaka a jeho snúbenice zamýšľa nad otázkou, či je nádej na dosiahnutie spravodlivosti
Pôjde Česko slovenskou cestou? Stovky osobností slovenskej kultúry podpísali otvorený list Čechom
Zemetrasenie na Slovensku: Otrasy boli cítiť najmä v Bratislave. Kde sa nachádzalo epicentrum?