Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  17,5 °C
Mimoriadne správy

Hľadáte nehnuteľnosti na predaj v hlavnom meste? Skúste Inzercia.sk

 PlaCla   5. august 2019  163
Hľadáte nehnuteľnosti na predaj v hlavnom meste? Skúste Inzercia.sk

Do Bratislavy sa sťahujeme najprv kvôli škole, neskôr za lepšie platenou prácou. To sa už veľmi často túžime usadiť. Buď ako singles vo vlastnom byte, alebo dokonca s rodinou. Máte kde bývať? Pozrite sa na bratislavské nehnuteľnosti na predaj.


Nájdi si svoje prvé bývanie v Bratislave


Dokiaľ nemáme rodinu, ale máme dobre platenú prácu, z ktorej zvládame splácať bez problémov hypotéku, najčastejšie siahneme po peknej garsónke alebo jednoizbovom byte. Prenájom sa nám príliš nevyplatí. Obvykle za rovnakú cenu dokážeme splácať vlastný byt. 


Ako si vybrať garsónku? Hľadajte hlavne dobrú polohu bytu. Mal by mať výbornú dopravnú dostupnosť, a to nielen voči vašej stávajúcej práci. Nikdy neviete. Lepšiu ponuku na prácu môžete dostať už zajtra a kľudne môže byť na opačnej strane Bratislavy. 


Všímajte si nielen byt a jeho polohu, ale aj to, či budete mať kde parkovať. Ideálne je kupovať byt rovno s parkovacím miestom, alebo dokonca s garážou či garážovým státím.


A čo obchody? Nepotrebujete mať vedľa domu žiadne módne butiky, ale supermarket s potravinami sa hodí. Načo jazdiť autom na druhý koniec mesta? Ako single veľmi často nenakupujeme do zásoby. V obchode sa stavíme trebárs denne pre čerstvé pečivo. 


Myslite na svoje koníčky. Radi jazdíte na bicykli? Pozrite sa, či máte v okolí kupovaného bytu cyklotrasy. Možná by ste si mohli preveriť, či by ste nemohli jazdiť na bicykli až do práce. Chodíte cvičiť do fitness, behať, korčuľovať na in-line? Nájdite si bývanie, kde k tomu budete mať v okolí dostatok príležitostí. Pre singles sa hodia aj vhodné reštaurácie v blízkosti bytu.


Tip: Pozrite sa na ponuku byty Bratislava na Inzercia.sk. 


S rodinou do väčšieho


Rodina potrebuje rozhodne väčšie bývanie. Väčší byt, alebo rovno rodinný dom. Aké nehnuteľnosti na predaj hľadať? 


Potrebujete priestor pre seba aj pre deti. Detská izba je takmer nevyhnutnosť. K nehnuteľnosti musí byť parkovacie miesto. Rozhodne sa nesťahujte nikam, kde nie je dostupná škôlka a škola. Inak sa z vás na pekných pár rokov stane taxikár. Z bytu aj rodinného domu by mala byť dobrá dopravná dostupnosť Nespoliehajte len na auto. Do centra by sa mali byť schopné dostať aj deti na popoludňajšie krúžky, v noci by ste sa potom taktiež mali byť schopní vrátiť domov aj verejnou dopravou. Občas si radi vyrazíme večer na pohárik s priateľmi či niekam za kultúrou. Dostupný by mal byť v okolí taktiež obchod – aspoň menší, s dobrou otváracou dobou. 


Nábytok za pár korún


Sťahujete sa do väčšieho? Tak to potrebujete nábytok. Dom či byt splácate hypotékou, na veľké investície do nábytku teraz príliš peňazí nemáte. Nevadí. Zadovážte si ho na internetovom bazáre. Bazár zadarmo vám umožní naopak ponúknuť nábytok na predaj, ktorý sa vám pre vaše nové bývanie nehodí.