Štvrtok, 23. apríl 2026
Mimoriadne správy
- Španielsko požiada Úniu o ukončenie asociačnej dohody s Izraelom, hovorí o porušovaní medzinárodného práva
- Americký viceprezident J.D. Vance povedie delegáciu Spojených štátov na rokovania s Iránom v Pakistane
- Úrady evakuovali tisíce obyvateľov parížskeho predmestia, experti sa snažia zneškodniť bombu z druhej svetovej vojny
- Polícia objavila jed na potkany v detskom jedle značky HiPP, môže ísť o súčasť vydieračského plánu
- Britskí ministri vyjadrili podporu Starmerovi. Premiér čelí škandálom okolo dlhoročného spojenca Jeffreyho Epsteina
Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov
Webnoviny 13. február 2018 277
BRATISLAVA 13. februára (WebNoviny.sk) - Sociálna sieť Facebook porušovala zákony o ochrane údajov, keď od užívateľov nezískala dostatočne informovaný súhlas. O prípade informovalo v pondelok nemecké združenie na ochranu spotrebiteľov. Citovalo pritom rozhodnutie súdu v Berlíne, ktorý mal vyniesť verdikt už 16. januára.
Súhlas užívateľov s podmienkami využívania ich osobných údajov označil súd za čiastočne neplatný. Podľa portálu bbc.com Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov, pričom mal ukrývať funkcie dôležité pre ochranu osobných údajov.
Odporúčame:
Twitter dosiahol prvýkrát vo svojej histórii zisk, počet užívateľov však stagnuje
Sociálna sieť napríklad od užívateľov nezískala informovaný súhlas so sledovaním ich polohy alebo zobrazovaním odkazov na užívateľské profily vo výsledkoch internetových vyhľadávačov. Súd ďalej označil za protizákonnú požiadavku, aby užívatelia firme poskytovali svoje skutočné mená.
Proti verdiktu v spore, ktorého začiatok siaha do roku 2015, sa Facebook plánuje odvolať. Firma ale verí, že zmenami v nastaveniach zabezpečí súlad so zákonom. Odvolať sa chce aj združenie VZBV, keďže súd neprijal časť jeho námietok. Facebook má napríklad zavádzať, keď svoje služby opisuje ako bezplatné, pričom podľa združenia za ne užívatelia fakticky platia zdieľaním svojich osobných údajov.
Viac k témam: facebook, Nemecko, súdy, VZBV nemecké združenie na ochranu spotrebiteľov
Zdroj: Webnoviny.sk - Facebook vo svojich východiskových nastaveniach porušoval súkromie užívateľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ľahká americká ropa si pripísala deväť centov, ropa Brent naopak zlacnelaNasledujúci článok
RegioJet prevádzkuje autobusy z Bratislavy na letisko v Budapešti
Kaufland rozširuje sortiment o značky Silvercrest, Crivit, Livarno, Esmara a Lupilu
Inštitút kajúcnika vznikol v Taliansku v rámci boja proti terorizmu, neskôr sa sprísnili podmienky jeho využívania
Slovenská pošta pokračuje v digitalizácii, elektronické overovanie identity posúva na vyššiu úroveň