Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Významným dôvodom poklesu eura je perspektíva toho, že americký Federálny rezervný systém bude pokračovať v zvyšovaní úrokových sadzieb.
FRANKFURT 20. decembra (WebNoviny.sk) - Spoločná európska mena sa v utorok oproti doláru dostala na štrnásťročné minimum. Popoludní bolo euro voči doláru nižšie o 0,3 percenta na úrovni 1,0367 USD/EUR.Významným dôvodom poklesu eura je perspektíva toho, že americký Federálny rezervný systém (Fed) bude pokračovať v zvyšovaní úrokových sadzieb. Vyššie úroky v USA zvyšujú výnosy investícií v dolároch a vyvolávajú dopyt po americkej mene. Dolár v utorok posilnil aj oproti japonskému jenu. Stúpol na hodnotu 118,15 JPY/USD z úrovne 117,24 JPY/USD.
Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
VšZP by si mala so stratou poradiť sama, hovorí analytikNasledujúci článok
Martinský Volkswagen bude vyrábať komponenty pre motory
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu