Nedeľa, 7. december 2025
Mimoriadne správy

Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru, americký priemysel vzrástol na trojročné maximum

 Webnoviny   3. júl 2017  251  
Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru, americký priemysel vzrástol na trojročné maximum

NEW YORK 3. júla (WebNoviny.sk) - Dolár v pondelok výrazne posilnil, keďže aktivita v americkom priemysle v júni vzrástla na takmer trojročné maximum.

Americký Inštitút riadenia zásob informoval, že index aktivity v priemyselnom odvetví USA minulý mesiac stúpol na úroveň 57,8 bodu z májových 54,9 bodu. Hodnota indexu je tak najvyššia od augusta 2014, čo signalizuje silný rast ekonomiky.

Odporúčame:
Dolár v piatok posilnil vďaka nárastu osobných príjmov Američanov

Dolár oproti japonskému jenu posilnil na 113,21 JPY/USD z piatkovej uzatváracej úrovne 112,54 JPY/USD. Spoločná európska mena voči doláru oslabila na 1,1370 USD/EUR z hodnoty 1,1422 USD/EUR.



Viac k témam: dolár, euro, jen, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Dolár posilnil oproti jenu aj voči euru, americký priemysel vzrástol na trojročné maximum © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.