Streda, 20. jún 2018
Väčšinou jasno  15,9 °C
Mimoriadne správy

Na letné pneumatiky máte ešte čas, aj keď ...

 pneumatiky.sk  22. február 2018  320
Na letné pneumatiky máte ešte čas, aj keď ...

Zdá sa vám, že zima definitívne skončila a čoskoro budete môcť privítať príjemné jarné počasie? Bohužiaľ, ešte budete pravdepodobne musieť chvíľu počkať, keďže februárové počasie je nevyspytateľné a nikdy neviete, či ešte náhodou nenasneží. Práve preto ešte netreba myslieť na výmenu zimných pneumatík za letné, aj keď sa môžete pomaly začať chystať a porozhliadnuť sa po nových pneumatikách, ktoré splnia všetky predpoklady bezpečnej a komfortnej jazdy!

Prečo je nutné vymieňať pneumatiky?


Už na úvod treba dodať, že zimné pneumatiky sú špeciálne navrhnuté pre chladné zimné počasie, a teda vozovku s námrazou. Ak by ste používali letné pneumatiky počas zimy, zhoršia sa jazdné vlastnosti, zvyšuje sa spotreba, a to najdôležitejšie, výrazne ohrozujete bezpečnosť premávky! Naopak, brzdná dráha zimných pneu je pri vyšších teplotách predĺžená v priemere o 20%, čiže nie je vhodné používať zimné pneumatiky počas leta. Zmes, ktorá sa využíva na výrobu zimných pneumatík nie je určená na vysoké teploty, takže ak je vozovka horúca, môže byť vaša jazda skutočne nebezpečná. Bohužiaľ, mnoho vodičov tento fakt ignoruje, keďže sa domnievajú, že ušetria peniaze, ktoré by museli vynaložiť na nákup letných pneumatík. Neuvedomujú si totiž, že jazda na zimných pneumatikách zvyšuje spotrebu paliva, a to až o 10%! Okrem toho je zhoršená stabilita a ovládanie vozidla, čiže ak patríte medzi menej skúsených vodičov, čaká vás nepríjemná jazda.


Ekonomické pneumatiky s výbornými vlastnosťami!


Ak hľadáte ekonomické pneumatiky, ktoré však majú výborné jazdné vlastnosti a sú zárukou komfortnej jazdy za každých okolností, máme pre vás riešenie. Lacné pneumatiky Zeetex sú ekologické vďaka špecifickému zakriveniu okraju blokov, čím je zaistená odolnosť voči opotrebovaniu a taktiež vyššia životnosť pneumatík. Vonkajšie ramená pomáhajú zvyšovať stabilitu pri zatáčaní a naopak, vnútorné ramená rozptyľujú vodu a teplo. Vďaka týmto vlastnostiam sa nemusíte obávať nebezpečného aquaplaningu, keďže stabilita je zachovaná aj v prípade jazdy na mokrej vozovke. Cena pneumatík značky Zeetex je skutočne prijateľná, takže vás neodradí od kúpy, ale naopak!


Nezabudnite na kvalitné elektróny


Výrobcovia elektrónov neustále vyvíjajú kvalitu použitých materiálov na výrobu, ale aj výrobné procesy, ktoré zdokonaľujú a vylepšujú kvôli rastúcim nárokom užívateľov na ich prevedenie. Práve elektróny by mali byť súčasťou každého vozidla, keďže sú nielen nádherným a jedinečným prvkom kolies ako takých, ale tiež zabezpečujú dokonalú jazdu, a to v podstate za akýchkoľvek okolností. Ak chcete dodať vášmu vozidlu šmrnc a originalitu, neváhajte a siahnite po kvalitných alu diskoch, ktoré si bezpodmienečne zamilujete od prvého momentu!