Streda, 25. apríl 2018
Polojasno  12,6 °C
Mimoriadne správy

Desať luxusných hotelov, v ktorých sa ubytovala kráľovská rodina

 Http://www.abc.es  20. júl 2015  963
Desať luxusných hotelov, v ktorých sa ubytovala kráľovská rodina

Španielska kráľovská rodina má vždy mnoho oficiálnych ciest a väčšina z nich sa uskutočňuje mimo domova, takže monarchovia sa ubytovávajú v hoteloch.

TRAVELZOO zostavila zoznam desiatich hotelov, ktorých služby kráľovská rodina využíva najčastejšie. „Od Paríža, do New Yorku, cez Manilu, Jeruzalem a Singapur – nádherné hotely nielen v týchto mestách si získali priazeň predchádzajúcich i súčasných panovníkov Španielska. Hoci kráľovská rodina často navštevuje USA, ubytováva sa aj v mnohých iných hoteloch po celom svete. Do zoznamu boli vybrané hotely, ktoré sú niečim zvláštne a jedinečné – či už svojimi izbami, umiestnením alebo svojim čarom,“ povedala Sandra García, šéfeditorka Travelzoo Španielsko.

HOTEL CLARIDGE´S, Londýn, Veľká Británia


Za jeden z najexkluzívnejších hotelov v britskom hlavnom meste sa považuje hotel CLARIDGE´S založený v roku 1812 a situovaný v srdci Mayfair, iba 10 minút chôdze od Hyde Parku a nákupnej zóny Oxford street. V roku 2012 bol zaradený do Zlatého zoznamu Condé Nast Traveller´s za „jeho vynikajúce služby“. Hotel ponúka priestranné a luxusné izby v štýle Art Déco, rovnako ako elegantnú vstupnú halu, kde si môžete pochutnať na povestných raňajkách – na výber máte viac ako 50 druhov čajov a typické pečivo. V tomto hoteli prenocovala Doňa Sofía (španielska kráľovná do júna 2014) a bol doporučený aj na svadbu princa Williama a Kate Middleton.

RAFFLES HOTEL SINGAPORE, Singapur


Legendárny RAFFLES hotel je klenotom Singapuru a v roku 1987 bol vyhlásený za národnú kultúrnu pamiatku. Koloniálny štýl hotela evokuje klasickú orientálnu romantiku, ktorá priťahuje jeho klientov k viac ako 15 barom a reštauráciám, vrátane slávneho Long Baru, ktorý sa považuje za domov populárneho kokteilu Singapore Sling. Medzi klientov hotela, okrem kráľovskej rodiny, patria i Rudyard Kipling (autor Knihy džunglí), Herman Hesse, George Bush, Karl Lagerfeld, Michael Jackson a ďalší.

WESTIN EXCELSIOR, Rím, Taliansko


Hotel WESTIN EXCELSIOR je obvyklým miestom stretnutí celebrít, štátnikov a umelcov, ktorí navštívia taliansku metropolu. A to nielen vďaka výhodnej polohe, v blízkosti známej ulice Via Vento. Hotel má 281 izieb a 35 apartmánov a ja zaradený do Zlatého zoznamu Condé Nast Traveller´s. Kuriozitou je jeho exkluzívna Villa La Cupola, najväčšia suita v Európe. 

THE KING DAVID, Jeruzalem, Izrael


Hotel THE KING DAVID, člen prestížnej skupiny Leading Hotels of the World, sa nachádza v palácovej budove postavenej z vápenca v roku 1931 rodinou Mosseri. 233 izieb je zariadených v elegantnom štýle a mnohé z nich ponúkajú panoramatický výhľad na hradby starého mesta Jeruzalem a na horu Sion. Súčasťou hotela sú 4 reštaurácie, tenisový kurt, vonkajší bazén a v lete aj detský bazén. Hotel hostil princa z Astúrie počas jeho návštevy mesta v roku 2011, ako aj Baracka Obamu, či Nicolasa Sarkozyho.

METROPOL, Moskva, Rusko 


Historický hotel METROPOL je symbolom pri cestách do ruského hlavného mesta. Bol postavený v roku 1901, na šiestich poschodiach má celkom 363 izieb a apartmánov vyzdobených v secesnom štýle. Nachádza sa oproti Boľšomu Teatru, len 3 minúty od Kremľa a Červeného námestia. K jeho charakteristickým črtám patria veľké okná, pompézne lustre a starožitné dekorácie.

HOTEL GEORGE V., Paríž, Francúzsko


„Keby som videl len lobby hotela, tá cesta stojí za to,“ opisuje časopis Condé Nast Traveller´s exkluzívny parížsky HOTEL GEORGE V., víťaza ceny Traveller´s Choice 2015 v kategórii „Luxus“. Ubytovaním len pár krokov od Champs-Elysées, so súkromnými terasami poskytujúcimi výhľad na celý Paríž, obdivuhodne zrenovovanými gobelínmi z 18. storočia a charakteristickým duchom elegancie a šarmu dáva hotel nový význam slovu luxus. 

CIRAGAN PALACE KEMPINSKI, Istanbul, Turecko


Ako klenot medzi dvoma kontinentami pôsobí majestátny hotel CIRAGAN PALACE KEMPINSKI, ktorý je strategicky umiestnený v osmanskom paláci v Bospore. Ideálne miesto na odpočinok poskytuje nielen 313 plne vybavených izieb, ale aj turecké kúpele, masáže a mimoriadny „nekončiaci sa“ bazén. 

THE PIERRE, New York, USA


S bezkonkurenčnou polohou na rušnej Piatej Avenue a s výhľadom na Central Park je hotel THE PIERRE jedným z najexkluzívnejších v známom meste mrakodrapov. Hotel oplýva luxusom a znamenitosťou a návštevníkom ponúka cestu „do inej doby“. „Neporovnateľná skúsenosť,“ podľa časopisu Frommer´s. Na tomto mieste predsedala Doňa Sofía slávnosti udeľovania Zlatej medaily kráľovnej Sofíe Španielskym inštitútom v roku 2005.

THE MANILA HOTEL, Manila, Filipíny


Jednu z najprestížnejších adries na Ďalekom východe má THE MANILA HOTEL, postavený v roku 1912 a od tej doby aj považovaný za „veľkú dámu Filipín“. Dôkazom toho sú mnohé osobnosti, ktoré využili jeho služby: španielska kráľovská rodina, Richard Nixon, Bill Clinton, The Beatles, či Michael Jackson. 

CAPE GRACE, Kapské mesto, Južná Afrika


„Jeden z najkrajších hotelov sveta,“ tak charakterizuje časopis Condé Nast Traveller´s hotel CAPE GRACE v Kapskom meste s privilegovanou polohou pri mori, na rušnom nábreží Victoria & Alfred. Hotel je známy svojou ocenenou reštauráciou Signal, kde ponúkajú juhoafrickú kuchyňu a medzinárodné jedlá pripravené z čerstvých sezónnych produktov. Nesmieme zabudnúť na jedinečné kúpele – spa, ktoré sa nachádzajú na najvyššom poschodí a ponúkajú výhľad na Stolovú horu (jeden z najlepších výhľadov v Južnej Afrike).

Hodnotenie článku