Nedeľa, 25. február 2018
Polojasno  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Stress a time management

 PlaCla  11. jún 2015  913
Stress a time management

Deň čo deň sprevádza stres takmer každého z nás, niekoho v menšej a niekoho vo väčšej miere. Stres je nenahraditeľnou súčasťou každodenného života. Hoci pod tlakom človek vydá oveľa lepší výkon a efektívnejšie výsledky, má stres na zdravie človeka aj negatívne účinky. V nasledujúcich riadkoch si prezradíme, ako stres minimalizovať a napriek tomu získať tie najlepšie výsledky práce.

Nezdravé účinky stresu sa ihneď prejavujú na psychickom a fyzickom zdraví človeka. Ľudia, ktorí sa nechajú stresom ovplyvniť, rapídne chudnú či priberajú, pretože stres nepriaznivo pôsobí na tráviaci systém, zvyšuje produkciu nádorových buniek a znižuje imunitu organizmu. Následkom zlého stresu môžu byť tiež psychosomatické zmeny vo vašom tele. A v neposlednom rade tento nešvár zhorší srdcovo-cievne ochorenia.

Ako zvládať stres?

Avšak cieľom tohto článku nie je vás vyľakať, ale poskytnúť vám vhodné riešenie, ako zvládnuť stres. V súčasnej dobe existujú termíny ako stress management, respektíve manažment času. V pôvodnom anglickom znení tento termín je time management. O čo sa vlastne jedná?

Time management je v podstate rozdelenie času a prehodnotenie vlastných priorít. Iste ste sa nie raz dostali do situácie, kedy vám starosti a povinnosti prerastali nad hlavu, deadliny sa neodkladne blížili a vy ste nestíhali. Riešením, ako sa vyhnúť stresu, je rozumne si rozdeliť čas na prácu a voľnočasové aktivity. A to vás naučí práve time management.

Online kurzy

V súčasnej dobe sú na internete dostupné online kurzy za príjemné ceny. Cieľom každého kurzu je naučiť vás, ako rozdeľovať čas a vyhnúť sa tak stresu. Virtuálny kurz vás uvedie do problematiky riadenia času a naučí vás základy pre náležité rozdelenie povinností. Za krátku dobu zefektívnite svoju prácu, bez toho aby ste boli vystavení každodennému stresu.

Kurzy ponúka Online akadémie, ktorá poskytuje užitočné tipy a triky s ohľadom na time a stress management. Výsledky sa budú odrážať na profesijnom výkonu. A za menšiu mieru stresu vám poďakuje tiež fyzické a psychické zdravie.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia