Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  8 °C

Dunajská Streda zvíťazila nad Žilinou, dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Herc

Webnoviny  22. apríl 2018  233

ŽILINA 22. apríla (WebNoviny.sk) - Futbalisti Dunajskej Stredy zvíťazili nad domácimi hráčmi Žiliny 3:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola nadstavbovej časti v skupine o titul najvyššej slovenskej súťaže Fortuna ligy 2017/2018. Skóre duelu otvoril v prvom polčase hosťujúci Kristopher Vida. Druhý polčas priniesol gólovú prestrelku. Najprv zdvojnásobil vedenie Dunajskej Stredy Christián Herc, o minútu znížil domáci Samuel Mráz.

Odporúčame:
Aktualizované: Ružomberok nevyužil výhodu domáceho ihriska, Seničania strácajú na Prešov už len 2 body

Herc sa napokon stal dvojgólovým hrdinom DAC, keď jeho zásah na 3:1 sa ukázal ako víťazný. Za domácich ešte stihol skorigovať Jaroslav Mihalík. Dunajská Streda zostáva v tabuľke na 2. mieste so 7-bodovým odstupom za vedúcou Trnavou. Žilina je štvrtá.

Fortuna liga 2017/2018 - nadstavbová časť - skupina o titul

• 6. kolo - nedeľa:

MŠK Žilina - FC DAC 1904 Dunajská Streda 2:3 (0:1)
Góly: 50. S. Mráz, 68. J. Mihálik - 49. a 59. Herc, 35. Vida, ŽK: 41. Kaša - 41. Bayo, 90.+ Herc, rozhodovali: D. Sedlák - D. Hrčka, Tomčík, 2510 divákov

Zostavy:
Žilina: Volešák - Vallo, Kaša, D. Hancko, Holúbek (67. F. Balaj) - Bičachčjan (56. Káčer), I. Díaz, Škvarka - L. Jánošík (56. F. Kubík), S. Mráz, J. Mihalík
Dunajská Streda: Macej - Šatka, T. Huk, Záhumenský - M. Ljubičič - Živkovič, Herc, Pambou, E. Davis (82. S. Koné) - Vida (69. Divkovič), Bayo (86. Mervo)

Viac k témam: FC DAC 1904 Dunajská Streda, Fortuna liga, futbal, MŠK Žilina
Zdroj: Webnoviny.sk - Dunajská Streda zvíťazila nad Žilinou, dvojgólovým hrdinom zápasu sa stal Herc © SITA Všetky práva vyhradené.