Štvrtok, 25. apríl 2024
Slnečno  9,5 °C

Webnoviny  18. december 2016  201

Barcelona sa v tabuľkovom poradí vyšvihla na 2. priečku, dosiaľ vybojovala 34 bodov.

MADRID 18. decembra (WebNoviny.sk) - Úradujúci šampión FC Barcelona na svojom Camp Nou zvíťazil 4:1 v nedeľňajšom mestskom derby nad Espanyolom v rámci 16. kola najvyššej španielskej dlhodobej súťaže La Ligy 2016/2017.

Hrdinom "blaugranas" bol dvojgólový kanonier Luis Suárez, tretí presný zásah pridal obranca Jordi Alba a štvrtý Lionel Messi. Čestný úspech Espanyolu dosiahol stredopoliar David López.

Barcelona sa v tabuľkovom poradí vyšvihla na 2. priečku, dosiaľ vybojovala 34 bodov. Čerstvý víťaz MS klubov Real Madrid má na svojom konte o tri body viac a má k dobru jeden zápas.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 16. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže La Ligy:

Leganés - Eibar 1:1 (1:0)
Góly: 23. M. Guerrero - 76. Bebé, ČK: 26. Herrerín (Leganés)

La Coruňa - Osasuna Pamplona 2:0 (2:0)
Góly: 7. Andone, 42. Babel

FC Barcelona - Espanyol Barcelona 4:1 (1:0)
Góly: 18. a 67. Luis Suárez, 68. Jordi Alba, 90. L. Messi - 79. David López

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.