Štvrtok, 22. marec 2018
Jasno  -2,2 °C
Mimoriadne správy

Video: Dvaja muži chytali zver do kovových pascí, teraz čelia obvineniam

 Webnoviny  11. január 2018  22
Video: Dvaja muži chytali zver do kovových pascí, teraz čelia obvineniam

BRATISLAVA/MARTIN 11. januára (WebNoviny.sk) - Martinskí kriminalisti si posvietili na pytliakov. Dvaja muži z martinského okresu chytali zver do kovových pascí, teraz čelia obvineniam.

Ako agentúru SITA informovala žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová, 58-ročný muž z Príboviec uložil pasce v revíri Boriny Ďanová a pravidelne ich chodil kontrolovať, až kým ho nechytili. Obvinený muž je stíhaný na slobode a v prípade preukázania viny mu hrozí trest na šesť mesiacov až tri roky.

Šesťdesiatštyriročný dôchodca z Turian zase mal na svojom pozemku voliéru pre chov drobných exotických vtákov. Tí pôsobili ako návnada pre predátorov a dravce. Na voliére bola z vonkajšej časti uložená čelusťovú pasca. Vlani do nej chytil minimálne jednu kunu skalnú a dvoch chránených jastrabov krahulcov.

Policajti na jeho pozemku zaistili aj nášľapnú pascu. Muž je obvinený z prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov. Stíhaný je na slobode a hrozí mu až päťročný trest.Viac k témam: krimi
Zdroj: Webnoviny.sk - Video: Dvaja muži chytali zver do kovových pascí, teraz čelia obvineniam © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia