Pondelok, 23. apríl 2018
Mierna oblačnosť  13,8 °C
Mimoriadne správy

Župan Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja

 Webnoviny  10. január 2018  24
Župan Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja

TRNAVA 10. januára (WebNoviny.sk) – Novým riaditeľom Úradu Trnavského samosprávneho kraja sa stal Július Fekiač. Nahradil Ľuboša Dušeka, ktorého župan Jozef Viskupič ku koncu roka odvolal z funkcie.

Fekiač pôsobil naposledy na Magistráte hlavného mesta Bratislavy, má však skúsenosti aj ako vedúci služobného úradu v Úrade vlády SR za vlády Ivety Radičovej či vedúci služobného úradu ministerstva spravodlivosti. Odvolaný Dušek zostáva ešte nejaký čas pracovať v úrade ako asistent nového riaditeľa.

Zmena organizačnej štruktúry


Odvolanie Dušeka z funkcie Viskupič vysvetlil inou predstavou o riadení a o víziách. Riaditeľa úradu a riaditeľa svojej kancelárie považuje za svoj najbližší tím, preto tieto dve pozície obsadil bez akéhokoľvek výberového konania či konkurzu.

Odporúčame:
Aktualizované: Župani Jurinová a Viskupič sa vzdali poslaneckých mandátov, k rovnakému kroku vyzvali aj Bašku

"Nie je veľa ľudí s takými skúsenosťami, ako má pán Fekiač, s ktorými by som si vedel predstaviť spoluprácu,“ skonštatoval Viskupič. Vedenie kraja pripravuje zmenu organizačnej štruktúry, v tej novej sa už neráta so sekciami. V prípade ďalších personálnych zmien budú voľné pozície obsadzované konkurzmi.

Ďalšie personálne zmeny


Ku koncu minulého roku v úrade skončili pracovný pomer dohodou Juraj Štaffa, vedúci odboru oddelenia medzinárodných vzťahov, protokolu a komunikácie, riaditelia sekcií Jozef Behul, Marek Turanský a Štefan Murárik a riaditeľ odboru ľudských zdrojov a miezd Eduard Bednárik.

Úplne prvou personálnou zmenou, pod ktorou je podpis nového trnavského župana Jozefa Viskupiča, bolo odvolanie riaditeľa Strednej školy poľnohospodárstva a služieb na vidieku v Trnave Ľudovíta Škrabáka na návrh hlavnej školskej inšpektorky Viery Kalmárovej. Viskupičov predchodca Tibor Mikuš riaditeľa školy odvolať odmietol.

Viac k témam: Jozef Viskupič, Július Fekiač, TTSK Trnavský samosprávny kraj
Zdroj: Webnoviny.sk - Župan Viskupič vymenil riaditeľa Úradu Trnavského samosprávneho kraja © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia