Nedeľa, 25. február 2018
Polojasno  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Kvalitné pracovné odevy chránia pri práci

 PlaCla  30. jún 2015  1077
Kvalitné pracovné odevy chránia pri práci

Všetky remeselné práce, úpravy na rodinnom dome, práce vo vlastnej dielni, maľovanie interiéru a ďalšie činnosti so sebou nesú určité riziká, ktoré môžu viesť k závažnému zraneniu.

Veľa remeselníkov si už okúsila poleptanie a popálenie kože, porezanie a podobne. Týmto nepríjemným situáciám sa dá ľahko predísť. Prevenciou sú pracovné odevy, pohodlná pracovná obuv a ochranné pracovné pomôcky.

Ak ste si kúpili prvé pracovné rukavice, ktoré vám prišli pod ruky, neznamená, že sú vaše ruky stopercentne chránené. Nekvalitné pracovné pomôcky nemusia mieru rizika dostatočne redukovať. V nasledujúcich riadkoch nájdete vhodný postup pri kupovaní pracovných pomôcok.

Pomôcky podľa činnosti

Keď začnete kupovať pracovné pomôcky, mali by ste si ujasniť, aké riziká vám hrozia a aké časti tela musíte pri práci perfektne chrániť. Ak pracujete s hlučnými prístrojmi, nezaobídete sa bez ochrany sluchu. Pri zváraní nesmiete zabúdať na ochranu zraku. A pri manipulácii s kyselinou a žeravými predmetmi by ste si mali chrániť svoje ruky a ďalšie časti tela. V neposlednom rade je dôležitá aj komfortná pracovná obuv.

Pomôcky podľa miery rizika

Každá pracovná činnosť nesie iné riziko poranenia. Kým hasič musí byť vybavený najmodernejšími pomôckami, ktoré dokonale chránia proti ohňu, na domácej pôde si vystačíte s vybavením základnej miery ochrany. Nemusíte hodnotiť iba žiar, existujú aj ďalšie faktory - nebezpečnosť žieraviny, miera hluku a podobne.

Kde pracovný odev a obuv kúpiť?

Ak chcete kúpiť kvalitné ochranné pracovné pomôcky, dovoľujeme si vám predstaviť internetový obchod BESTAFE. Pýši sa bohatým produktovým portfóliom, ktoré zahŕňa kompletný segment pracovných potrieb. Ponuka je rozdelená na päť základných kategórií - pracovné odevy, pracovná obuv, pracovné rukavice, ochranné pomôcky a potlač odevov. Vyberie si skutočne každý zákazník.

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia