Pondelok, 23. apríl 2018
Mierna oblačnosť  13,8 °C
Mimoriadne správy

Slovensko vyhodnotí memorandum s firmou U.S. Steel, nová zmluva ešte nie je istá

 Webnoviny  11. január 2018  26
Slovensko vyhodnotí memorandum s firmou U.S. Steel, nová zmluva ešte nie je istá

BRATISLAVA 11. januára (WebNoviny.sk) - Slovensko sa chystá vyhodnotiť memorandum s hutníckou spoločnosťou U.S. Steel Košice. V marci tohto roku uplynie päťročná doba, na ktorú bolo toto memorandum podpísané.

„Určite sa stretneme príslušní ministri, ktorí boli gestormi tohto memoranda s predstaviteľmi U.S. Steelu a zhodnotíme jeho úspešnosť,“ povedal na štvrtkovej tlačovej besede minister hospodárstva Peter Žiga.

Žiadny nový investor


Minister nateraz nevedel povedať, či sa vláda chystá s košickou firmou podpísať nové memorandum. Neeviduje v súčasnosti ani príchod nového investora do spoločnosti.

Odporúčame:
Pod štátne plynárne by mala spadať aj energetika, minister Žiga chce vytvoriť silnú spoločnosť

„Tá doba pred piatimi rokmi si vyžadovala podpis memoranda. V tejto chvíli neevidujem žiadnu takú situáciu, ktorá bola v roku 2013. My môžeme vyhodnotiť memorandum a môžeme hovoriť o ďalšej spolupráci s predstaviteľmi U.S. Steelu do budúcnosti. Predbiehal by som, keby som povedal, že bude nejaké nové memorandum, nový investor. Relevantné informácie takéhoto druhu nemáme,“ konštatoval Žiga.

Úľavy za udržanie zamestnanosti


Predstavitelia slovenskej vlády a americkej spoločnosti U.S. Steel podpísali memorandum o ďalšom pôsobení v Košiciach koncom marca 2013. Vláda sľúbila americkej firme úľavy v oblasti energetiky a v oblasti životného prostredia.

Američania z košickej hutníckej fabriky sa zaviazali, že neodídu najbližších päť rokov, nebudú hromadne prepúšťať a udržia zamestnanosť. Po piatich rokoch sa však predstavitelia vlády a americkej spoločnosti majú vrátiť k rokovaniam a znova prehodnotiť nastavené podmienky.

Viac k témam: Ministerstvo hospodárstva SR, Peter Žiga, U.S. Steel
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko vyhodnotí memorandum s firmou U.S. Steel, nová zmluva ešte nie je istá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.

Diskusia